Gold Pleksi Küpeşte Sistemleri 

AHŞAP KÜPEŞTE, AHŞAP MODELLERİ , AHŞAP MERDİVEN KORKULUĞU

 

AHŞAP KÜPEŞTE, AHŞAP MODELLERİ , AHŞAP MERDİVEN KORKULUĞUexample1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 1                          Ahşap Küpeşte 2                                Ahşap Küpeşte 3

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 4                          Ahşap Küpeşte 5                                Ahşap Küpeşte 6

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 7                          Ahşap Küpeşte 8                                Ahşap Küpeşte 9

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 10                          Ahşap Küpeşte 11                                Ahşap Küpeşte 12

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 13                          Ahşap Küpeşte 14                                Ahşap Küpeşte 15

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 16                          Ahşap Küpeşte 17                                Ahşap Küpeşte 18

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 19                          Ahşap Küpeşte 20                                Ahşap Küpeşte 21

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 22                          Ahşap Küpeşte 23                                Ahşap Küpeşte 24

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 25                          Ahşap Küpeşte 26                                Ahşap Küpeşte 27

example1 example1 example1

      Ahşap Küpeşte 28                          Ahşap Küpeşte 29                               Ahşap Küpeşte 30

example1

      Ahşap Küpeşte 31                                                     

Resim Yüklenirken Biraz Bekleyiniz....
Resim 41
Resim 42
Resim 43
Resim 44
Resim 45
Ahşap Kelimeler : AHŞAP KAPLAMA: (Ahşap kaplama, ahşap kaplamalık) Sert ağaçlardan soyma, biçme veya kesme yoluyla elde edilen çok ince ahşap levha. AHŞAP KONSTRÜKSİYON: Bir çerçeve içinde yan yana dizilen veya bir ızgara meydana getiren ağaç çıtaların veya karton peteğin iki yüzüne kontrplak veya suni tahta levhası yapıştırılarak yapılmış (tabla). AHŞAP MASİF: Kütle ya da külçe halinde olan; som; masif ahşap. BİNİ: Kapı, pencere gibi şeylerin kanatları kapanınca kalan aralığı örtmek üzere bu kanatların kenarına yapılan çıkıntılı kısım veya taşkın çıta. CUMBA: Bir ahşap tablanın kenar yüzü. DERZ: İki yapı gereci, elemanı veya yapının iki bölüğü arasında kalan aralık, bitişke, fuga. FUGA: Derz, Bitişke. GÖNYEBURUN: Uçları 45 derecelik açıyla kesilmiş iki parçanın dik açı meydana getirecek şekilde birleşmesi, gönye birleşme, gönye bitişme. KIRLANGIÇKUYRUĞU GEÇME: Kırlangıç kuyruğunu, kendisi için uygun biçimde açılmış yuvaya yerleştirerek yapılan geçme. KİNİŞ: Bir tahtada boydan boya açılan oluk, zıvana. KİNİŞ DİLİ: Lambalı tahta, lamba-zıvanalı geçme. LAMBA: Kapı ve pencere kanatlarının, kasa veya telaroda içine yerleştirildikleri oyuk; yarım lamba. Zıvanaya geçecek şekilde yapılmış dar ve uzun çıkıntı, kiniş dili: lambalı tahta, lamba-zıvanalı geçme. LİF LEVHA: Bitkilifi levha. MDF: (Medium Density Fiberboard= Orta Yoğunlukta Lif Levha) ağaç liflerinin sıcakta sertleşen sentetik reçine ile birbirine kaynaştırılması suretiyle levhalar halinde üretilen ahşap esaslı bir malzemedir. PAPEL: Kavak kaplama. PERVAZ: Bir şeyin çerçevesine veya kenarına uzunluğuna eklenen dar kenarlık; kapı ve pencerelerde kasanın sıva ile birleştiği çizgiyi örten silmeli veya düz kenarlık. PRESE: Prese sözcüğü, marangozlukta, yan yana dizilen veya bir çerçeve meydana getiren ahşap çıtaların yüzlerine kontrplak, duralit veya sunta yapıştırılıp bir preste sıkılarak yapılmış öğeleri anlatmakta kullanılır: prese kapı, prese kasa. SEREN: Orta çapı 21cm. ve daha kalın, uzunluğu 8.00 metrenin üstünde olan yuvarlak ağaç; döner merdivenlerde ortaya konan, taşıyıcı yuvarlak dikme. Kapı veya dolap kanadında, çerçevenin düşey parçalarından her biri. Bunlardan birine menteşe, ötekine kapı kolu ve kilit takılır. YONGA LEVHA: Özel makinelerle elde edilen odun yongalarının sentetik reçine tutkallarıyla ısı ve basınç altında yapıştırılması ve biçimlendirilmesi yoluyla yapılan suni tahta levha, sunta. Yonga levhaları, yongaların levhadaki duruşlarına göre iki türlüdür: Yatık yongalı levhalar (yongaları levha yüzüne genellikle paralel durumda bulunanlar) ve Dik yongalı levhalar (yongaları levha yüzüne genellikle dik durumda bulunanlar.) Yüzey durumuna göre, zımparalanmış, zımparalanmamış, kaplamalı, cilalı veya laklanmış yonga levhası çeşitleri vardır. ZIVANA: İçinde bir lamba geçecek tarzda açılmış dar ve uzun oluk, kiniş.

Etiketler : Merdiven Küpeşte Fransız Balkon Küpeşte Balkon Küpeşte Camlı Küpeşte Pleksi Küpeşte Merdiven Küpeşte Alüminyum Küpeşte Ahşap Küpeşte Paslanmaz Küpeşte Küpeşte Modelleri Küpeşte Korkuluk Alüminyum Küpeşte


Açıklama: Alüminyum küpeşte sistemi 1994 yılından itibaren ülkemizde uygulanmaya başlamıştır. Firmamız 1995'dan beri küpeşte uygulamaları yapmaktadır.
Bu site 2oo5'den beri faliyettedir. Sitemiz ilk yapılan küpeşte sitesidir.
Gold Küpeşte - 2oo5
Küpeşte - Alüminyum Korkuluk - Gold Küpeşte Google Seo